20 januari
2025 is voor DISCvision een succesvol jaar geweest. In de eerste plaats vanwege het feit dat de inbreng van Herman Kok als associate partner duidelijk zichtbaar is geworden. Naast verschillende interessante studiereizen die Herman in 2025 heeft georganiseerd, is zijn inbreng zeker ook van waarde bij de adviezen die DISCvision in de Nederlandse retail en vastgoed projecten geeft. Ook voor 2026 staan nu al weer enkele mooie buitenlandse studiereizen en projecten op het programma!
In retail starten we in 2026 met een nieuwe versie van de leefstijl profilering voor het Koopstromen onderzoek Randstad (KSO205) In maart komen de nieuwe cijfers beschikbaar met, zoals ook in eerder koopstroomonderzoeken het geval is geweest, een verdere verdieping van de kopersprofielen. Het KSO2025 levert nieuwe data en inzichten op over het profiel, koopgedrag en oordeel van meer dan 70.000 consumenten en over het functioneren van centrumgebieden en perifere aankoopplaatsen. Inmiddels zijn de DISC profielen in 10 van de 12 provincies vanuit verschillende koopstroomonderzoeken beschikbaar.
Een zelfde langjarige relatie voor het koppelen van data heeft DISCvision met Locatus met de ‘Verzorgingsgebieden verkenner’ en Superdata voor het levensmiddelenkanaal.. Hierbij staat de vraag centraal welk profiel de consumenten in een specifiek verzorgingsgebied hebben, en hoe dit afwijkt van ‘het algemene beeld in Nederland. Dat de verschillen groot kunnen zijn, is eigenlijk geen verrassing. Maar met deze verdere verdieping kunnen wel verrassende nieuwe inzichten voor citymarketing of centrum management geboden worden. Consumenten kiezen immers bij voorkeur winkels die het beste passen bij hun eigen ‘stijl van leven’.
Strategisch heeft DISCvision ervoor gekozen de focus in 2026 volledig te richten op wonen, de woonomgeving en de samenhangende concepten van winkelen, ontmoeten, welzijn, zorg en diensten. (de interactie tussen wonen, retail, horeca, cultuur en overige publieke voorzieningen) Naast de projecten die vanuit DISCvision voor verschillende opdrachtgevers worden uitgevoerd, zien we de laatste twee jaar dat ook collega consultancy bureaus meer en meer van het DISC model en de DISC leefstijlen database op postcode niveau gebruik zijn gaan maken. In 2026 verwachten wij hier een verdere toename in doordat inzichten in de effecten van culturele verschillen op het gedrag van consumenten bij verschillende vraagstukken steeds meer in de aandacht komt te staan. De focus van DISCvision zal in 2026 daarom breder komen te liggen door verdere samenwerking met collega consultants. Met deze strategie verwacht DISCvision ook in het 10e jaar van haar bestaan een waardevolle bijdrage te kunnen leveren aan organisaties die met het DISC leefstijlenmodel werken.
Wij wensen u een voorspoedig 2026 toe.